Jump to content

This site uses cookies, to make it work better.

Learn More

misja edukacja

NCDC stawia na talenty

Jako NCDC mocno stawiamy na rozwój młodych programistów, ważne jest dla nas, żeby branża IT rozwijała się dynamicznie, szczególnie w województwie zachodniopomorskim, gdzie mamy 2 oddziały firmy (Szczecin i Koszalin). Staramy się brać udział we wszelkiego rodzaju event’ach, które pozwalają odkrywać młode talenty, a także prowadzimy własny program praktyk HOUSE OF TALENTS. Tego typu inicjatywy nie tylko pozwalają nam znaleźć potencjalnych członków zespołu, ale również zachęcają do ciągłego samodoskonalenia i poszerzania horyzontów.

NASA SPACE APPS CHALLENGE

48-godzinny hackathon

Współpraca z młodymi developerami to nie tylko przekazywanie wiedzy, to również odpowiedzialność za ich dalsze kroki w świecie IT – dlatego cieszymy się, kiedy możemy wesprzeć profesjonalistów, którzy biorą pod swoje skrzydła juniorów i tworzą z nimi projekty nie z tej ziemi.

CZYM JEST NASA SPACE APPS CHALLENGE?
NASA Space Apps Challenge to 48-godzinny hackathon (sprint programistyczny), który polega na rozwiązywaniu wybranego z całej masy nietypowych, kosmicznych problemów – tych, na które możemy natrafić zarówno na Ziemi, przetwarzając dane o obserwacji naszej lub innych planet, jak i na misji kosmicznej w odległej galaktyce!

SZCZECIN W NASA SPACE APPS CHALLENGE
Udział programistów ze Szczecina wyróżnia nas na mapie Polski jako jedną z dwóch lokalizacji, która zmierzy się z kosmicznymi wyzwaniami! Jesteśmy dumni, że takie inicjatywy są realizowane w naszym mieście i mamy nadzieję, że będzie ich więcej.

NCDC wspiera NASA SPACE APPS CHALLENGE

Kodować Każdy Może

wizyta laureatów konkursu

Już kolejny rok z rzędu mamy okazję pokazać młodym programistom, laureatom konkursu “Kodować każdy może” jak wygląda praca (i zabawa) w NCDC.
Po krótkim zapoznaniu i odebraniu sprzętu do pracy, nasi goście tradycyjnie uczestniczą w stand-up’ie, na którym Project Menager zleca im zadanie w projekcie, które później mogą zaprezentować członkom zespołu. Harmonogram wizyty przewiduje też przerwę regeneracyjną w naszym play roomie lekcje języka angielskiego i wspólny obiad – jednym słowem typowy dzień pracy programisty w NCDC

Naukowe soboty w NCDC

wsparcie edukacyjne dla uczniów szkół średnich

Cykl warsztatów dla uczniów Szczecińskiego Collegium Informatycznego. Wyzwanie z jakim mierzą się uczestnicy to pisanie botów do gry strategicznej.